Bölümümüz 14. Uluslararası İstatistik Öğrenci Kolokyumu'na katıldı
21 Nisan 2017 19:08

İstatistik Bölümü öğrencilerini bilimsel çalışma ışığı altında bir araya getirerek, bilgi ve birikimlerini paylaşmalarını ayrıca sosyal ilişkiler kurmalarını amaçlayan 14. Uluslararası İstatistik Öğrenci Kolokyumu, 20 - 21 Nisan 2017 tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde gerçekleşmiştir. Düzenlenen kolokyuma bölümümüzü temsilen İstatistik Topluluğu Akademik Lideri Arş. Gör. Volkan Soner ÖZSOY ve bölümümüz öğretim elemanı Arş. Gör. Hasan Hüseyin GÜL ile birlikte 40 kişilik öğrenci grubu katılmıştır.

Bölümümüz öğrencilerinden Gamze Nur EĞİLMEZLER, Rukiye DİNÇER, Betül ARSLAN ve Tuğba AŞKIN "Sürdürülebilir Yem Bitkisi Üretiminin İşletme Özelliklerine Göre Sınıflandırılmasında Destek Vektör Makinelerinin Kullanımı" başlıklı çalışmalarını sunarken Cem KÖSEGİL ve Eda SÖNMEZ ise "İstatistik Bölümü Öğrencilerinin Ziyaret Noktalarını Belirlemede Pagerank Algoritmasının Kullanımı" başlıklı çalışmalarını sunmuşlardır.

Etkinliğin düzenlenmesinde büyük destek veren İstatistik Topluluğu yönetim ekibine ve Rektörlüğümüze teşekkürlerimizi sunarız.